Dodatkowe możliwości dzięki integracji TMS SOOT z Platformą Trans.eu

Integracja SOOT i Trans.eu

Szeroki dostęp do przewoźników to obecnie największe wyzwanie dla firm produkcyjnych i biznesu. Nie jest tajemnicą, że na rynku brakuje kierowców, a pozyskanie rzetelnych i jednocześnie konkurencyjnych przewoźników często wymaga długotrwałych poszukiwań.

System SOOT na przestrzeni kilkunastu lat swego istnienia ewoluował do rozwiązania klasy TMS, które pozwala załadowcom na organizację transportu począwszy od momentu pojawienia się pojedynczego zamówienia sprzedaży lub zakupu, aż po potwierdzenie dostawy i uzgodnienie kwestii finansowych. W całym realizowanym procesie istotnym aspektem jest sprawna współpraca załadowcy z przewoźnikami.

“Nasza firma dotychczas umożliwiała Klientom korzystanie z systemu SOOT, który pozwala na komunikację pomiędzy przewoźnikami, spedytorami i załadowcami. Ta funkcjonalność znakomicie sprawdzała się na linii załadowca a zdefiniowana grupa przewoźników. Nasi klienci mieli jednak potrzebę dostępu do szerszego grona podwykonawców i szybkiego pozyskiwania przewoźników w wyjątkowych sytuacjach. Na przykład kiedy zdefiniowani i kontraktowi przewoźnicy nie są w stanie podjąć ładunku lub w okresach zwiększonego zapotrzebowania. Dlatego zdecydowaliśmy się na integrację dotychczas działających rozwiązań z Platformą Trans.eu” – powiedział Dyrektor Generalny firmy ZETO S.A. Mirosław Kubisztal.

Wdrożona integracja SOOT i Platformy Trans.eu umożliwia publikacje frachtów na Platformie:

  • z wykorzystaniem reguł automatycznych, które pozwalają zdefiniować reguły publikacji a także umożliwiającą publikacje na spocie
  • bezpośrednio do wybranego przewoźnika

“Zakres integracji był niezwykle rozbudowany. Obecnie użytkownicy systemu SOOT mają możliwość pracy z wykorzystaniem funkcjonalności oferowanych przez Platformę Trans.eu bezpośrednio z interfejsu SOOT, co sprawia, że nie muszą przełączać się w trakcie pracy na inny interfejs a dodatkowo nie muszą uczyć się nowego rozwiązania” – skomentowała Joanna Brandys – Partnership Relation Manager, odpowiedzialna za projekt integracji po stronie Trans.eu.

Rozszerzone możliwości systemu w zakresie współpracy z przewoźnikami po integracji obejmują:

  • negocjacje (przeglądanie ofert otrzymanych od przewoźników, akceptacja, odrzucenie i negocjacje ceny, dodawanie komentarzy)
  • pobieranie danych przewoźnika (jeżeli jest nowo pozyskanym do współpracy podwykonawcą)
  • uzupełnienie zlecenia transportowego i przesyłka do akceptacji
  • przesłanie zlecenia w PDF jako załącznik do Zlecenia na platformie (po akceptacji przewoźnika i dodaniu informacji o numerze rejestracyjnym auta i kierowcy)

 

To jednak dopiero początek współpracy i zwiększonych możliwości dla wspólnych klientów Platformy Trans.eu oraz systemu SOOT

„Wszystko musi mieć swój początek – rozpoczęliśmy więc współpracę z Platformą Trans.eu od integracji rozwiązań, najbardziej pożądanych przez naszych klientów. Partnerskie relacje i zaangażowanie po obu stronach zaowocowały opracowaniem konkretnego rozwiązania oferującego realne korzyści dla użytkowników. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że dynamiczny rynek dostarcza coraz to nowszych wyzwań, w realizacji których niewątpliwie może pomóc szybki dostęp do aktualnych informacji. Platforma Trans.eu działając na bardzo szeroką skalę przetwarza ogromne ilości danych związanych z transportem, które odpowiednio przetworzone i ustrukturyzowane mogą dostarczyć cennych informacji dla naszych klientów – związanych chociażby ze stawkami transportowymi czy samą dostępnością pojazdów na konkretnych kierunkach. W związku z tym, z pewnością będziemy chcieli rozwijać i umacniać naszą współpracę we wspomnianych obszarach.” – podkreślił Rafał Szczerba, Product Manager Systemu SOOT.


Zachęcamy do nawiązania kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji

captcha
Przeładuj