Kontrakty transportowe

kontrakty transportowe

 

Podstawową funkcjonalnością systemu SOOT w procesie obsługi transportu jest przygotowanie danych o planowanych przewozach lub kontraktach transportowych. Dzięki otwartości systemu, SOOT umożliwia pozyskiwanie tych informacji bezpośrednio z systemów SAP/ERP lub innych systemów informatycznych wykorzystywanych w przedsiębiorstwie.

Co, gdzie, kiedy powinno być przewiezione może zostać przekazane do SOOTa np. z zamówienia od klienta lub z faktury sprzedaży. Rolą SOOTa jest dobranie najlepszych spedytorów do realizacji powyższych przewozów oraz przekazanie do systemu SAP/ERP informacji awizacyjnych i uzgodnionych z przewoźnikami kosztów transportu.

SOOT umożliwi także elastycznie zaplanować harmonogram podstawiania samochodów przez spedytorów, dostosowując go mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa i uwzględniając dopuszczalne okna czasowe.

Na bazie informacji o planowanych transportach, SOOT umożliwia w prosty sposób zorganizować przetarg na usługi transportowe lub aukcję, pozyskując z rynku najkorzystniejsze oferty.

 

 

Dzięki obsłudze kontraktów transportowych w SOOT:

   

  • Zautomatyzujesz przekazywanie i rozdzielanie zleceń transportowych do przewoźników i spedytorów, utrzymując stałą kontrolę procesu realizacji kontraktów.
  • Zaplanujesz harmonogramy przyjazdów samochodów, dostosowane do własnych mocy produkcyjnych.
  • Zmniejszysz nawet o 80% ilość kontaktów telefoniczno-faksowo-mailowych ze spedytorami
  • W prosty i intuicyjny sposób zorganizujesz przetarg lub aukcję na realizację danego kontraktu transportowego, zmniejszając koszty transportu nawet o 35% rocznie
  • Dzięki integracji systemów informatycznych (SOOT i SAP/ERP) wyeliminujesz wielokrotne powtarzanie tych samych czynności przez różnych pracowników.
  • Przeniesiesz część prac administracyjnych na spedytorów, np. konieczność wprowadzenia danych awizacyjnych lub planowanie przyjazdów.
  • Uprościsz i znacznie skrócisz proces rozliczeń ze spedytorami, gdyż będziecie pracować na tych samych, niezaprzeczalnych danych, zawierających np. ilość wykonanych przewozów czy łączny czas opóźnień dostaw dla danego kontraktu.
  • Zamienisz żmudne prace administracyjne swoich pracowników na czynności kontrolno-monitorujące.

   

Przykładowe zdjęcia ekranu z aplikacji

 

logowanie soot pl    dashboard soot pl   lista awizacji soot pl