Aukcje i konkursy ofert

Aukcje i konkursy ofert SOOT

Integralną częścią systemu SOOT jest moduł aukcyjno-przetargowy (odpowiedzialny za Aukcje i Przetargi wewnątrz firmy). Umożliwia on firmie pozyskać z rynku najlepsze oferty na usługi transportowe, gromadząc wszystkie informacje w jednej centralne bazie danych.

W zależności od przyjętej w przedsiębiorstwie metodologii postępowania, system umożliwia przeprowadzenie konkursów ofert na roczne kontrakty transportowe lub jednorazowe przewozy. Pozwala także wystawić zapytania o koszt transportu na aukcje, w których zaproszeni spedytorzy i przewoźnicy licytują coraz to niższą kwotę.

Całość jest wyjątkowo prosta w obsłudze dla użytkowników i przejrzysta dla audytorów (po przeprowadzonych aukcjach i przetargach, automatycznie tworzona jest dokumentacja).

System pozostawia logistykom swobodę ostatecznego wyboru najkorzystniejszych ofert, automatyzując w przyszłości przekazywanie zleceń transportowych do wskazanych spedytorów lub przewoźników.

 

Z informacji otrzymanych od klientów, wykorzystujących moduł aukcyjno-przetargowy SOOT wynika, że:

  • Obniżono roczny koszt transportu od 4,72% do nawet … 35%, nie angażując dodatkowych zasobów ludzkich
  • Uporządkowano sposób zbierania ofert przetargowych od przewoźników, redukując pracochłonność nawet o 70%
  • Zwiększono kilkukrotnie bazę przewoźników, oferujących swoje usługi transportowe, bez konieczności zwiększania zatrudnienia
  • W okresach wzmożonego zapotrzebowania na transport i w sytuacjach nie objętych kontraktami rocznymi, uzyskano zdecydowaną obniżkę kosztów, poprzez szybkie aukcje transportowe
  • Zmniejszono o kilkadziesiąt procent ilość kontaktów telefoniczno-faksowo-mailowych ze spedytorami
  • Dzięki jednolitej bazie danych, zdecydowanie skrócono czas wszelkich audytów w działach spedycji, uzyskując niezbędne raporty kilkoma kliknięciami myszki lub poprzez szybki eksport danych do arkuszy Excel automatyczną archiwizację przebiegu przetargu z możliwością tworzenia raportów

Ciekawostka: W jednej z przeprowadzonych przez naszego klienta aukcji, przewoźnicy licytowali ponad 300 razy. Czy ktoś ręcznie(mailem, telefonicznie) zapytałby tyle razy o cenę, targując się z oferentami?

Przykładowe zdjęcia ekranu z aplikacji

 

logowanie soot pl    dashboard soot pl   lista awizacji soot pl